Értéket adunk.

Boldog Jacintát és Franciscot ábrázoló ólomüvegekkel gazdagodott az épülő nemesvámosi Fatima-templom

2019.05.13.

Új ólomüvegek kerültek a Nemesvámoson épülő új Fatima-templom szentélyébe

Fugel Adolf atya, a nemesvámosi új Fatima-templom nagy jótevője halála előtt nem sokkal rendelte meg a templom számára a boldog fatimai látnokgyerekeket ábrázoló Ólomüvegeket, melyet Perlaki József veszprémi művész úr készített el.

Az üvegképek a május 13-án este szokásos virrasztáson kerültek megáldásra az adakozó kérésének megfelelően.

A virrasztásokra Nemesvámos környezetéből Balatonakaliból, Dörgicséről, Pécselyről, Barnagról, Vöröstóról, Nagyvázsonyból, Tótvázsonyból, Hidegkútról, Veszprémfajszról és természetesen Nemesvámosról érkeznek hívek, hogy együtt imádkozzanak a jelenés évfordulóján.

A települések között most akció indul, pünkösd után útjára indul egy fatimai vándorszobor, amely családról családra jár a következő körülbelül egy évben.

Ugyanakkor egy gyűjtés is indul az új templom szentségmutatójának beszerzésére. Az adományokat a plébánián várják.

A templom építése a Nemesvámos Katolikus Templomáért Alapítványon keresztül támogatható (Takarékbank: 73200127-10010574 ). A közösség minden adományért nagyon hálás!

Gere Dávid Márk SMC plébános

Express ajánlat