Jézus maszkban

Nem, ma ne takarjatok le!* Nem szeretném, ha azt gondolnátok elrejtőztem. Idén azt akarom, hogy lássatok! Lássátok, hogy veletek vagyok minden bajban és szenvedésben és egyesíteni akarom ezt az én főpapi áldozatommal. Már tudjátok, hogy ez a nagyböjt más. És mindennél jobban éreznetek kell, hogy veletek vagyok. Szenvedésem és feltámadásom egyszer s mindenkorra eltörölte a halál uralmát, ezért ma arra hívlak meg benneteket, hogy legyetek velem a szenvedésben, a fájdalomban, a betegségben, a félelemben, a megpróbáltatásban, a bezárkózottságban és az elszigeteltségben, a magányban és a teherben és mindenben, ami ma megkeseríti a csodásnak indult életeteket. Velem győztök. Én veletek vagyok most is. A világ végezetéig.

(2020. Nagyböjt 5. vasárnap - Gere Dávid Márk)

* Nagyböjt 5. vasárnapján hagyományosan letakarjuk a feszületet.

Dr. Udvardy György érsek atya videóüzenete vészhelyzet idején