Kezdőlap

"Ti választott nemzettség, királyi papság, tulajdonul kiválasztott nép vagytok." (1Pt 2,9)

Kedves Testvérek!

Érsek úr rendelkezését áttanulmányozva és alaposan végiggondolva örömmel jelezzük a testvérek számára, hogy lelkipásztori területünk két helyszínén maradéktalanul tudjuk biztosítani a vasárnapi szentmisével kapcsolatos járványügyi szabályokat. Így a következő időszakban a következő lehetőségekkel élhetünk:

Vasárnapi szentmise lesz

9 órakor Nemesvámoson a Fatima-ház kertjében, illetve 10.30-kor Nagyvázsonyban a plébánia kertjében.

A szentmisékre - érsek atya rendelkezésének megfelelően - 65 év alattiakat várunk!

A szentmisére, aki tud, hozzon összecsukható széket! Nemesvámoson tudunk adni valamennyi fertőtlenített széket.

Ha gépkocsival érkezünk, a szentmisék helyszínén kívül parkoljunk le!

A szentmisére érkezve gyűjtjük a pénzadományokat, ezt követően fertőtlenítjük a kezeket majd családonként, illetve egyedül foglalhatunk helyet, megtartva az egymástól szükséges szociális távolságot, 2 méter.

A szentmise csendes szentmise lesz, az éneklés nem engedélyezett.

A szentmisén lesz áldoztatás, ám itt is figyelnünk kell a 2 méter megtartására!

Nagyon örülünk, hogy ezek a lehetőségek megnyíltak, ám mindenkitől kellő körültekintést és türelmet kérünk!

Áldozási lehetőség mindenkinek

Néhány településen tudunk tartani áldoztatást a templomok előtt. Erre bárki eljöhet, aki szeretne áldozni és felkészült rá. Ez egy rövid szertartással történik.

Szombaton délután 5 órakor a plébániai YouTubon közvetített szentmise után

Nemesvámoson este 6.00-6.20-ig, Veszprémfajszon 6.30-tól van lehetőség szentáldozást és kérésre szabadtéren szentgyónást is végezni.

Vasárnap reggel 9 órakor a plébániai YouTubon közvetítjük a nemesvámosi szentmisét, illetve aki ezt nem tudja nézni, az a Duna TV-ben nézheti a közvetítést.

Ezt követően szentáldozási lehetőség lesz

10.30-kor Tótvázsonyban, 11 órakor Hidegkúton, 11.45-kor pedig Vászolyon.

A szentáldozásra tiszta kézzel érkezzünk, ugyancsak tartsuk meg a 2 méter szociális távolságot!

Az áldoztatások alkalmával mindig van szabadtéri gyónási lehetőség, ha valaki kéri!

YouTube közvetítések a kövtelező hetekben szombaton du. 5 órakor és vasárnap reggel 9 órakor lesznek. (Vasárnap délután május 10-én lesz utoljára közvetítés.)

A járványhelyzet függvényében igyekszünk gyakran felülvizsgálni a mozgásterünket, örömmel vegyük az új lehetőségeket és türelemmel viseljük a korlátozásokat! Kérjük szentjeink közbenjárást a járványhelyzet megoldásához és türelemmel való elfogadásához! Különösen is kérhetjük járványban, illetve annak következményében elhunyt szentjeinket, Szent Jaciántát és Szent Franciscot!

Fatimai ünnepünk

Május 13-án este 6 órától a YouTubon közvetítünk fatimai imádságot és szentmisét. Ezt követően kivisszük a Szűzanya szobrot a Fatima-ház elé és el lehet jönni mécsest gyújtani este ½ 8 és ½ 10 között. Az idősebbek is jöhetnek, ha családjuk el tudja őket hozni gépkocsival vagy maguk tudnak autóval jönni. A két óra időtartam garancia arra, hogy nem lesz egy időben sok ember a szobor körül, de ha többen érkeznek, akkor türelmesen várjuk ki a sorunkat és tartsuk meg a 2 méter távolságot, akár kicsit az autóban várakozva! Az ideérkezők szentgyónást is végezhetnek, ha kérik, valamint szentáldozásra is lehetőség lesz!

Este ½ 10-kor szintén a YouTubon közvetítjük a záró imádságot.

Szeretettel köszöntök minden testvért!

Márk atya

Gere Dávid Márk SMC plébános

Nemesvámos, 2020. május 7.

Kezdőlap - webmester